DOM AUKCYJNY

Ardor Auctions to pierwszy i jedyny w Polsce dom aukcyjny zajmujący się samochodami klasycznymi i zabytkowymi. To stwierdzenie nie oddaje jednak w pełni istoty naszej działalności. Stanowimy  pomost między osobami sprzedającymi samochody klasyczne, a tymi, którzy marzą o posiadaniu swojego klasyka. Część z kupujących ma doskonałe rozeznanie w rynku i poszukuje konkretnego egzemplarza w konkretnej wersji. Inni, mniej doświadczeni szukają po prostu czegoś wyjątkowego, o unikatowej estetyce. My jesteśmy w stanie im to zaoferować.

ARDOR – WIĘCEJ NIŻ SAMOCHODY

Kupując klasyka nabywa się coś więcej niż stary kawałek metalu powleczony gdzieniegdzie gumą. Podczas gdy nowy samochód z salonu daje możliwość podróżowania z punktu A do B, klasyczny pojazd daje możliwość podróżowania w czasie. Do epoki, w której kreatywności stylistów i inżynierów nie ograniczały normy, przepisy i konwenanse. Do czasów, kiedy motoryzacja była szczera, prawdziwa i autentyczna i nie znała takich pojęć jak uniformizacja, ekologia. Czasów, kiedy auta były projektowane przez pasjonatów, a nie księgowych.

RYNEK

Ardor Auctions powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klasycznymi autami w Polsce.  Rynek klasycznych samochodów ma u nas olbrzymi potencjał oraz cechuje się niezwykle  dynamicznym tempem rozwoju. 30 proc. w skali roku – o tyle wzrosła liczba klasycznych samochodów w Polsce między 2012 a 2013 rokiem. Wówczas było ich w Polsce ponad 13 tys. Obecnie szacuje się, że może być ich blisko czterokrotnie więcej.

Klasyczna motoryzacja to nie hobby dla każdego – wymaga ono bowiem wytrwałości, doświadczenia i wiedzy. My nimi dysponujemy i umożliwiamy naszym klientom znalezienie aut odpowiadających ich potrzebom. Takich, które dają czystą radość i których wartość może tylko wzrosnąć. Pomagamy i doradzamy zarówno tym, którzy dopiero wkraczają w magiczny świat klasyków, jak i tym, którzy już go poznali i chcą brnąć dalej.

Skupiamy się na autach wyjątkowych, które niosą ze sobą kawałek historii. Autach, które nie odejdą w zapomnienie i których wartość docenili już zarówno kolekcjonerzy, jak i rynek. Tylko takie samochody stanowią pewną lokatę kapitału. Kupujący mogą mieć pewność, że nabywając auto na naszej aukcji wchodzą w posiadanie czegoś unikatowego.