MG MGB 1973

  • Kultowy brytyjski roadster
  • Wersja z chromowaną galanterią nadwozia
  • Samochód po częściowej renowacji

Dane techniczne:

silnik: 1.8l, R4

moc:  95 koni mechanicznych

inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na tylne koła

stan prawny: zarejestrowany w Polsce

dostępne dokumenty: dowód rejestracyjny, potwierdzenie OC, karta pojazdu

Opis pojazdu

MGB to jeden z bardziej popularnych klasycznych roadsterów na polskich drogach. Ten zgrabny samochód jest ceniony przede wszystkim za solidną i nieskomplikowaną konstrukcję. W pełni reprezentuje ducha powojennej brytyjskiej motoryzacji, która zasłynęła za sprawą seryjnie produkowanych lekkich sportowych pojazdów, dostarczających wielu emocji w trakcie prowadzenia.

Czerwone MGB oferowane na aukcji letniej opuściło fabrykę w 1973 roku. Auto pochodzi z Kanady, gdzie do niedawna było wciąż użytkowane jako pojazd rekreacyjny. Obecny właściciel nabył samochód 2 lata temu. Po sprowadzeniu do Polski samochód przeszedł częściową renowację, głównie od strony blacharsko-lakierniczej. Od tego momentu auto było użytkowane zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, w ciepłe i słoneczne dni, kiedy można cieszyć się jazdą bez dachu. Samochód znajduje się w zadowalającej kondycji, wpierw został dokładnie przejrzany od strony mechanicznej, a w ostatnim sezonie wykonano serwis olejowy oraz wymieniono wszystkie płyny eksploatacyjne i filtry. Właściciel zlecił również regulację gaźników, dzięki czemu silnik pracuje równo i rozwija pełną moc. Dynamika tego auta, może zaskoczyć niejednego kierowcę. Od strony wizualnej samochód prezentuje się bez większych zastrzeżeń. Lakier nie ma znaczących ubytków, a wnętrze zachowało się w stanie dobrym. Znajdziemy co prawda pewne braki w wyposażeniu (np. wykładzina bagażnika), jednak części do tego auto są niedrogie i łatwo dostępne. Elementy ozdobne, takie jak listwy i zderzaki, nie były poddane żadnym zabiegom renowacyjnym, jednak w żaden sposób nie szpecą auta.

Samochód prezentowany przez Ardor Auctions to przystępny cenowo angielski klasyk, który nie będzie wymagał dużych nakładów finansowych. Atutem egzemplarza jest oryginalna specyfikacja i chromowana galanteria, w przeciwieństwie do późniejszych roczników, w których montowano już plastikowe zderzaki.