Przejdź do treści
Strona główna » Auto Nostalgia 2015

Auto Nostalgia 2015

  • przez

Targi Auto Nostalgia, to niewątpliwie największa impreza poświęcona motoryzacji klasycznej pod jednym dachem. Rosnące zainteresowanie wystawą odzwierciedla sytuację na rynku pojazdów zabytkowych. Ta piąta edycja już była w pewnym sensie powrotem do klasyki – doliczyliśmy się mniejszej liczby aut z lat 80 i 90 niż w zeszłym roku. Uwagę naszą przykuła motoryzacja brytyjska: na stoisku Zamku Topacz został zaprezentowany fantastycznie odrestaurowany Bentley Chinese Eyes. Mamy także nadzieję, że podczas przyszłorocznej wystawy będziemy mogli zapoznać się z ofertą dilerów aut klasycznych i zabytkowych. Naszym zdaniem będzie to kolejny etap rozwoju dla targów jakimi jest Auto Nostalgia.

Dla naszego domu aukcyjnego Auto Nostalgiia 2015 była bardzo udanym debiutem. Na stoisku zaprezentowaliśmy piękne, czarne Porsche 356B, Fiata 500 w rajdowej wersji Gianini oraz gwiazdę niedzielnej aukcji – motocykl Honda CB400 Four. Jak się okazało, podczas trwania wystawy spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem naszej dotychczasowej działalności, co naszym zdaniem oznacza, że inicjatywa domu aukcyjnego takiego jak nasz w Polsce ma swoją rację bytu, i jest wyznacznikiem pozytywnych zmian na rynku samochodów klasycznych i zabytkowych.

Na niedzielnej aukcji udało nam się zgromadzić duże grono zainteresowanych samą aukcją jak i osób zdecydowanych na zakup motocykla. Licytowany obiekt był wyjątkowym przykładem żywej historii polskiej motoryzacji – zachęcamy do zapoznania się z jej historią tutaj. Wyremontowane egzemplarze tego modelu są w Polsce sprzedawane za ok 15-16 000zł, jednak dzięki wyjątkowej historii wystawionego przez nas jednośladu, nowy właściciel ustalił jego wartość drogą licytacji na 19 500zł. Niezmiernie cieszy nas fakt, że pojazdy z tak ciekawym życiorysem, są doceniane w Polsce, i postaramy się także takie zaprezentować na wrześniowej aukcji.