11. Chevrolet Corvette 1973

  • Niepowtarzalna sylwetka w wersji cabrio
  • Samochód po pełnej odbudowie i modyfikacjach mechanicznych
  • Potężny silnik V8 typu big-block po kompletnym remoncie

Numer nadwozia: 1Z67J36406350

cena wywoławcza: 120 000 zł (estymacja: 150 000 – 180 000)

 Dane techniczne:

silnik: 7.0l, V8

moc: 390 koni mechanicznych

inne dane: skrzynia biegów automatyczna, napęd na koła tylne

stan prawny: zarejestrowany w Polsce, “żółte” tablice rejestracyjne

dostępne dokumenty: dowód rejestracyjny, karta pojazdu, potwierdzenie ubezpieczenia OC

Opis pojazdu

W 1953 roku Chevrolet zaprezentował ponadczasowy 2-osobowy kabriolet o nazwie Corvette. W ten sposób zaczęła się historia amerykańskiej legendy, która stała się nie tylko ikoną motoryzacji ale również i popkultury. Trzecia generacja Corvetty,  oznaczona prostym kodem “C3”, pojawiła się na rynku w 1967 roku. Dwa lata później auto z powrotem zyskało przydomek “Stingray” (ang. płaszczka), który był wykorzystywany już przy poprzednim modelu C2. Nawiązuje on do kształtu karoserii, w tym do długiej i niskiej maski. W czasie produkcji modelu, w Stanach Zjednoczonych wprowadzone zostały restrykcyjne przepisy, które wymusiły na producentach ograniczenie mocy silników spalinowych. Moc Corvetty spadła z początkowych 350 koni mechanicznych do zaledwie 200.

Egzemplarz, który oferujemy podczas naszej aukcji wiosennej to samochód bardzo dopracowany i w pełni przygotowany do jazdy. Na rynku można często spotkać egzemplarze, które z wierzchu wyglądają całkiem przyzwoicie, jednak pod spodem kryją się spore mankamenty i lata zaniedbań. Czarna Corvetta zjechała z taśmy w 1973 jako wersja z nadwoziem typu convertible. Auto trafiło w ręce obecnego właściciela w 2015 roku. Następnie samochód znalazł się w jednym z najbardziej znanych warsztatów, zajmujących się odbudową pojazdów zabytkowych. Chevrolet przeszedł gruntowny serwis i obecnie nie wymaga już większej uwagi. Pod maską znajdziemy ogromny motor typu big-block o pojemności 7 litrów. Automatyczna skrzynia biegów płynnie przerzuca biegi, zawieszenie zostało dodatkowo utwardzone, by poprawić właściwości jezdne i umożliwić lepsze wykorzystanie dostępnej mocy. Głęboka czerń lakieru świetnie kontrastuje z jasnym wnętrzem. Miękki dach jest w bardzo dobrym stanie, a jego ręczna obsługa wyjątkowo prosta.

Samochód dostarcza niepowtarzalnych wrażeń podczas jazdy i prezentuje się wyśmienicie w porównaniu z wieloma innymi Corvettami sprowadzonymi w ostatnich latach zza oceanu. Stingray to rasowy muscle car o niepowtarzalnej sylwetce, który poza basowym brzmieniem ośmiu cylindrów zapewni wiele przyjemności podczas jazdy bez dachu.