Mercedes-Benz 190SL 1958

 

Bardzo pożądany roadster Mercedesa

Rzadkie i niezwykle eleganckie zestawienie kolorystyczne

Samochód w doskonałej kondycji

Numer nadwozia: 1210408500620

cena wywoławcza: 400 000 zł (estymacja: 450 000 – 600 000)

 

Dane techniczne:

silnik: 1.9l, R4

moc: 105 koni mechanicznych

inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na koła tylne

stan prawny: zarejestrowany w Polsce, faktura VAT 23%

dostępne dokumenty: dowód rejestracyjny

Opis pojazdu

Mercedes 190SL stanowił bardziej przystępną alternatywę dla niezwykle ekskluzywnego modelu 300SL, uznawanego za jeden z pierwszych supersamochodów. Dzięki wielu wspólnym genom, dzielonym ze swoim bardziej utytułowanym bratem, 190-tka również zaskarbiła sobie serca użytkowników i kolekcjonerów. Auto zostało wyposażone w mniejszy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,9-litra (stąd nazwa). Samochód był produkowany w latach 1955-63 i został zastąpiony przez równie legendarną Pagodę.

Egzemplarz oferowany podczas letniej aukcji Ardor to auto w rewelacyjnym stanie technicznym. Pojazd trafił do Polski przed kilkoma laty ze Stanów Zjednoczonych. Był ówcześnie w kolorze srebrnym. Właściciel, jako doświadczony kolekcjoner, podjął decyzję o kompleksowej renowacji oraz powrocie do oryginalnej, wyjątkowo eleganckiej specyfikacji kolorystycznej. 190-tka to przykład doskonałego rzemiosła, które jeszcze przez wiele lat zachowa swój dzisiejszy stan. Od strony blacharskiej, lakierniczej oraz mechanicznej samochód jest w doskonałej kondycji. Wykończenie detali oraz akcesoriów zamontowanych na aucie świetnie podkreśla wysoką klasę renowacji. Nie bez znaczenia jest fakt, iż od czasu zakończenia odbudowy, auto znajdowało się w obsłudze doświadczonego serwisu motoryzacji klasycznej i w sezonie wiosenno-letnim było stale utrzymywane w gotowości do jazdy. Jedynym odstępstwem od oryginału jest wymiana oryginalnych gaźników firmy Solex na urządzenia marki Weber, które są łatwiejsze w regulacji. W perspektywie kolekcjonerskiej takie modyfikacje są jednak w pełni dopuszczalne.

Mercedes 190SL to jeden z najbardziej pożądanych zakupów na europejskim rynku kolekcjonerskim. Auta te są niezwykle cenione jako ikona całej linii modelowej SL. Jakość prac wykonanych na tym samochodzie stawia go w jednym szeregu z egzemplarzami, które można spotkać na najlepszych europejskich targach oraz wystawach aut klasycznych.